
Megkezdődtek a Ken Kesey-Dale Wasserman: Száll a kakukk a fészkére című produkció próbái a Tomcsa Sándor Színházban, melynek bemutatója várhatóan december 22-én lesz. Ken Kesey…

Megjelent a Játéktér 2014-es nyári számában. Alina Nelega román drámaíró, fordító, rendező Kamikaze című drámája a Játéktér 2014-es számában jelent meg először magyarul Kovács István fordításában….

În sfârșit sfârșitul. Reactor Alkotói és Kísérleti Egyesület, KolozsvárFotók: Bogdan Botaș Együnk embereket állatok helyett! Miután megmentettük végre a bolygót. Az În sfârșit sfârșitul (Végre…

Október 31-én, vasárnap 19:30 órától a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Kistermében Dálnoky Réka – Székely Csaba – Elise Wilk: NEM TÖRTÉNT SEMMI című előadás ősbemutatójára kerül…

A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Liviu Rebreanu Társulata csütörtökön, 2021. november 4-én, 18.00 órától mutatja be a Ki nem mondott dolgok című előadást. Az előadásra a színház…

A riport fiatal színházcsinálók véleményét tárja fel arról, hogy hogyan viszonyulnak szakmai életükben a mesterekhez vagy a mester fogalmához, kitől tanultak és tanulnak szakmát, illetve elméleti szinten hogyan látják a mester-tanítvány viszonyt. Nemcsak konkrét példákkal és nevekkel találkozunk, hanem filozófiai eszmefuttatások témája is lesz a mesterség kérdése, valamint az, hogy az új generációk pályakezdése miben tér el az eddigiekétől. Tágabb kontextusban a romániai magyar színházi oktatás kérdése is kikristályosodik.

November 03., szerda O. Horváth Sári: Életigen19:00KamarateremIdőtartam: 1 óra 30 perc szünet nélkül November 07., vasárnap Bemutató előadás: Örkény István: Tóték – Az előadás az…

Október utolsó hetében A tornyocska című előadás és egy új bemutató várja a bábszínház közönségét. Szerdán, október 27-én 18:00 órától a legkisebb nézők számára szóló…

A Szigligeti Színház Lilliput Társulat előadását, az eredetileg október 29-re tervezett Valahol Európában musicalt a társulat új időpontban, november 5-én, pénteken játssza 18 órai kezdettel…

A színházaknak a járványidőszakra adott válaszreakciókjából indul ki György Andrea előadáselemzése, a művészszínház és a szórakoztató műfajok közé helyezve Keresztes Attila marosvásárhelyi rendezését. Az Egy római tragédia kortárs átirata szoros reflexió a helyi közönség és közösség szokásaira, egyben társadalomkritikával átitatott színház a színházban produkció. A kritika arra keresi a választ, hogy mennyire sikeres az a fúzió, amit az alkotócsapat megkísérel.