Heti programajánló − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (január 25–31.)

Heti programajánló − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (január 25–31.)

Borítókép: Benedek Levente

JANUÁR 25., HÉTFŐ

Kolozsvár
18:00 Csipike(online), Puck Bábszínház

Barót
19:00 Táncsétány Baróton, Háromszék Táncegyüttes

JANUÁR 26., KEDD

Kolozsvár
10:00 AudioPuck(online), Puck Bábszínház
18:00 A kiskakas gyémánt félkrajcárja(online), Puck Bábszínház

Udvarhely
19:00 Móka – népi játék Tamási Áron nyomán, Udvarhely Néptáncműhely

Barót
19:00 Táncsétány Baróton, Háromszék Táncegyüttes

JANUÁR 27., SZERDA

Sepsiszentgyörgy
19:00 Nyikolaj Vasziljevics Gogol: Kártyások, Tamási Áron Színház
19:00 Táncsétány Sepsiszentgyörgyön, Háromszék Táncegyüttes

Marosvásárhely
19:00 F. M. Dosztojevszkij: Raszkolnyikov, Tompa Miklós Társulat

Nagyvárad
19:00 Czvikker Katalin: Szépélet (felolvasószínház)(bemutató), Szigligeti Színház

Gyergyószentmiklós
19:00 Barabás Olga nyomán: Krimi(online), Figura Stúdió Színház

JANUÁR 28., CSÜTÖRTÖK

Kolozsvár
19:00 Venczel Péter-Orbán János Dénes: Búbocska(online), Kolozsvári Magyar Opera

Nagyvárad
18:00 Valahol Európában, Liliput Társulat

JANUÁR 29., PÉNTEK

Marosvásárhely
15:00 Matyi és barátai(online), Ariel bábszínház
18:00 A brémai muzsikusok, Ariel Bábszínház

Nagyvárad
19:00 Főnixterv, Szigligeti Színház
*A Főnixtervről lapunknak Ozsváth Zsuzsa írt.

Szatmárnémeti
19:00 Székely Csaba: A 0. Kilométerkőnél, Harag György Társulat

Gyergyószentmiklós
19:00 A. P. Csehov: Sirály, Figura Stúdió Színház

JANUÁR 30., SZOMBAT

Sepsiszentgyörgy
19:00 Andrea Gavriliu: Pam param, M Stúdió
*A Pam Param c. előadásáról Turbuly Lilla kritikáját itt olvashatjátok.

Marosvásárhely
19:00 Grand Hotel Retromadár, Tompa Miklós Társulat

Kolozsvár
11:00 Csipike(online), Puck Bábszínház 

Szatmárnémeti
16:00 Gimesi Dóra: Szélszabadító, Brighella Bábtagozat

Körforgás(bemutató), Liliput Társulat. Kép: Ozsváth Zsuzsa

JANUÁR 31., VASÁRNAP

Sepsiszentgyörgy
19:00 Pintér Béla: A Sütemények Királynője, Tamási Áron Színház
*Zárug Berni írását az előadásról itt olvashatjátok.

Marosvásárhely
10:00 János Vitéz(online), Ariel bábszínház
19:00 Grand Hotel Retromadár, Tompa Miklós Társulat

Kolozsvár
19:00 Giuseppe Verdi: Luisa Miller(online), Kolozsvári Magyar Opera
11:00 A kiskakas gyémánt félkrajcárja(online), Puck Bábszínház

Nagyvárad
17:00 Körforgás(bemutató), Liliput Társulat
19:00 Szép Ernő: Lila ákác, Szigligeti Színház

Udvarhely
18:00 Az öreg király hagyatéka, Tomcsa Sándor Színház

Szerkeszti: Marthi Szilárd