HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (FEBRUÁR 8–14.)

HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (FEBRUÁR 8–14.)

Borítókép: Benedek Levente

FEBRUÁR 8., HÉTFŐ 

Kolozsvár
18:00 A tornyocska, Puck bábszínház 

Csíkszereda
19:00 Góbé farsang, Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes 

Sepsiszentgyörgy
19:00 Sírunk, nevetünk, M Studio

Udvarhely
18:00 Hapci szigetek, Tomcsa Sándor Színház

FEBRUÁR 9., KEDD

Marosvásárhely
19:30 Vermes Timur: Nézd, ki van itt!(élő + online), Tompa Miklós Társulat

Sepsiszentgyörgy
19:00 Nyikolaj Vasziljevics Gogol: Kártyások, Tamási Áron Színház
19:00 Ti jók vagytok mindannyian, Udvartér Teátrum

Udvarhely
10:00 Hapci szigetek, Tomcsa Sándor Színház

FEBRUÁR 10.,  SZERDA

Nagyvárad
16:30 Fekete István: Vuk, Nagyvárad Táncegyüttes
19:00 Fekete István: Vuk, Nagyvárad Táncegyüttes

Marosvásárhely
19:30 Vermes Timur: Nézd, ki van itt!(élő + online), Tompa Miklós Társulat

Csíkrákos
19:00 Long-Singer-Borgeson: S.Ö.R., Figura Stúdió

Sepsiszentgyörgy
19:00 Nyikolaj Vasziljevics Gogol: Kártyások, Tamási Áron Színház

FEBRUÁR 11., CSÜTÖRTÖK

Kolozsvár
19:00 Wolfgang Amadeus Mozart: Figaro házassága(online), Kolozsvári Magyar Állami Opera 

Sepsiszentgyörgy
19:00 Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett, Tamási Áron Színház

Barót
19:00 Kiáltó szó – táncjáték Kós Károly emlékére, Udvarhely Néptáncműhely 

FEBRUÁR 12., PÉNTEK

Szatmárnémeti
19:00 László Miklós: Illatszertár, Harag György Társulat

 Marosvásárhely
15:00 Matyi és barátai(online), Ariel Bábszínház 
18:00 Vándor Miska, Ariel Bábszínház 

Csíkszereda
19:00 I. L. Caragiale – Tóth Árpád: Megtorlás, Csíki Játékszín

Kézdivásárhely
19:00 Góbé farsang, Hargita Néptáncegyüttes 

Gyergyószentmiklós
19:00 Tamás Boglár – Tamás Gyopár: Persze, Figura Stúdió 

Sepsiszentgyörgy
19:00 Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett, Tamási Áron Színház

Udvarhely
19:00 Kiss Csaba: Esti próba, Tomcsa Sándor Színház

FEBRUÁR 13.,  SZOMBAT 

Kolozsvár
11:00 A tornyocska, Puck bábszínház 

Szatmárnémeti
16:00 Gimesi Dóra: Szélszabadító, Brighella Bábtagozat 
19:00 László Miklós: Illatszertár, Harag György Társulat 

Csíkszereda
19:00 I. L. Caragiale – Tóth Árpád: Megtorlás, Csíki Játékszín

Gyimesközéplok
19:00 Góbé farsang, Hargita Néptáncegyüttes 

Barót
19:00 Kiáltó szó – táncjáték Kós Károly emlékére, Udvarhely Néptáncműhely 

Nagyvárad
17:00 Szabó Attila: Csillagszív, Liliput Társulat

Marosvásárhely
19:30 Dostoevsky–Crane: Karamazovok, Tompa Miklós Társulat

Udvarhely
19:00 Kiss Csaba: Esti próba, Tomcsa Sándor Színház

FEBRUÁR 14., VASÁRNAP

Sepsiszetngyörgy
19:00 Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett, Tamási Áron Színház
19:00 Andrea Gavriliu: Pam param, M Studio

Szatmárnémeti
19:00 László Miklós: Illatszertár, Harag György Társulat 

Marosvásárhely
10:00 Fogadó a kíváncsi hörcsöghöz(online), Ariel bábszínház 

Csíkszereda
19:00 Góbé farsang, Hargita Néptáncegyüttes 

Szerkeszti: Marthi Szilárd