HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁRCIUS  1–7.)

HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (MÁRCIUS 1–7.)

Borítókép: Benedek Levente

MÁRCIUS 1., HÉTFŐ

Kolozsvár
18:00 Paprikajancsi kalandjai(online), Puck Bábszínház

Nagyvárad
10:00 Körforgás, Lilliput Társulat

Sepsiszentgyörgy
19:00 Ékes Gyergyó, Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes

MÁRCIUS 2., KEDD

Nagyvárad
10:00 Körforgás, Lilliput Társulat

Gyergyószentmiklós
19:00 Matei Vișniec: A kommunizmus története elmebetegeknek, Figura Stúdió Színház

Udvarhely
19:00 Kiss Csaba: Esti próba, Tomcsa Sándor Színház

MÁRCIUS 3., SZERDA

Nagyvárad
10:00 Körforgás, Lilliput Társulat

Gyergyószentmiklós
19:00 Táncsétány, Háromszék Táncegyüttes

Udvarhely
19:00 Kiss Csaba: Esti próba, Tomcsa Sándor Színház (ELMARAD)

MÁRCIUS 4., CSÜTÖRTÖK

Kolozsvár
19:00 Giacomo Puccini: A fecske(online), Kolozsvári Magyar Opera

Nagyvárad
19:00 Madách Imre: Az ember tragédiája(bemutató), Szigligeti Színház

Szatmárnémeti
18:00 Conor McPherson: A gát, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Csíkszereda
17:00 Kárpáti Péter: Pájinkás János, Csíki Játékszín

Gyergyóditró
19:00 Táncsétány, Háromszék Táncegyüttes

MÁRCIUS 5., PÉNTEK

Nagyvárad
17:00 Szólótáncok, Nagyvárad Táncegyüttes
19:00 Azt gondoltam, eső esik…(bemutató), Nagyvárad Táncegyüttes

Szatmárnémeti
18:00 Conor McPherson: A gát, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Marosvásárhely
18:00 Paul Maar: Hoppláda, Ariel Bábszínház

Sepsiszentgyörgy
19:00 Andrea Gavriliu: Pam param, M Studió

Gyergyócsomafalva
19:00 Táncsétány, Háromszék Táncegyüttes

MÁRCIUS 6., SZOMBAT

Nagyvárad
19:00 Gianina Cărbunariu: A tigris(bemutató), Szigligeti Színház

Kolozsvár
11:00 Ha én lennék Mátyás király(online), Puck Bábszínház

Csíkszereda
18:00 A kék csodatorta, Csíki Játékszín

MÁRCIUS 7., VASÁRNAP

Kolozsvár
19:00 Igor Stravinsky: Tavaszi áldozat(online), Kolozsvári Magyar Opera

Nagyvárad
17:00 Az égig érő fa, Lilliput Társulat
19:00 Gianina Cărbunariu: A tigris, Szigligeti Színház

Marosvásárhely
11:00 János vitéz, Ariel Bábszínház

Csíkszereda
19:00 Eisemann Mihály – Szilágyi László: Én és a kisöcsém, Csíki Játékszín

Sepsiszentgyörgy
19:00 Andrea Gavriliu: Pam param, M Studió