Erdélyi magyar színházak színészeinek és munkatársainak a szolidaritási nyilatkozata

Erdélyi magyar színházak színészeinek és munkatársainak a szolidaritási nyilatkozata

SZOLIDARITÁSI NYILATKOZAT

Alulírottak, az erdélyi magyar színházakhoz és bábszínházakhoz tartozó színészek és színházi munkatársak szolidaritást vállalunk a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem tanáraival és diákjaival, támogatjuk a mostani és jövendőbeli kollégáink kiállását az oktatás, a kultúra és művészetek szabadságáért. #freeSZFE

(A csatlakozás lehetősége bármely erdélyi magyar színházi alkotó és munkatárs számára nyitott a jatekter.editorial@gmail.com email-címen.)

  1. Albert Orsolya, színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
  2. Ándi Gherghe, rendező, 3g HUB, Marosvásárhely 
  3. Bálint Boglárka, jegypénztáros, Marosvásárhely
  4. Balogh Dorottya, bábszínész, Puck Bábszínház, Kolozsvár
  5. Barabás Árpád, színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
  6. Beczásy Áron, színész, rendező, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy 
  7. Bekő Fóri Zenkő, színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
  8. Benedek Ágnes, színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
  9. Benedek Zsolt, szabadúszó dramaturg, drámaíró, rendező, Sepsiszentgyörgy 
  10. Benczi Tekla-Enikő, bábszínész, Szigligeti Színház Lilliput Társulat, Nagyvárad 
  11. Benő Kinga, színész, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat
  12. Bereczky Sándor, fényképész, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat
  13. Berekméri Katalin, színész, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat
  14. Bertóti Johanna, dramaturg, Váróterem Projekt, Kolozsvár
  15. Biró Árpád, kommunikációs felelős, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  16. Bíró József, színész, Tompa Miklós Társulat, Marosvásárhely
  17. Bogár Barbara, színész, Harag György Társulat, Szatmárnémeti
  18. Bonczidai Dezső, bábszínész, Ariel Színház, Marosvásárhely 
  19. Bondar Tibor, bábszínész, Puck Bábszínház, Kolozsvár
  20. Borbély B. Emília, színész, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár
  21. Borcsa Bodolai Balázs, színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház
  22. Botházy-Daróczi Réka, Szigligeti Színház Lilliput Társulat, Nagyvárad
  23. Bozsódi-Nagy Orsolya, irodalmi titkár, Szigligeti Színház Nagyvárad
  24. Cebrat Szilárd, hangmester, Puck Bábszínház, Kolozsvár  
  25. Cefan Kinga, közönségszervező, Szigligeti Színház, Nagyvárad          
  26. Csábi Anna, színész, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár
  27. Csatlós Lóránt, színművész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  28. Csepei Zsolt, színész, Váróterem Projekt, Kolozsvár
  29. Csiki-Tarcali Szabolcs, díszítő, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
  30. Deák Katalin, szabadúszó dramaturg, Kolozsvár
  31. Demeter Kata, irodalmi titkár, dramaturg, Kolozsvári Állami Magyar Színház
  32. Dimény Áron, színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház 
  33. Dimény Levente, színész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  34. Domokos Előd, díszítő, Puck Bábszínház, Kolozsvár 
  35. Domokos Szabolcs, színész, Puck Bábszínház, Kolozsvár
  36. Dull János, ügyelő, Ariel Színház, Marosvásárhely
  37. Dunkler Róbert, színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
  38. Erdei Emese, bábszínész, Puck Bábszínház, Kolozsvár
  39. Fazakas Márta, irodalmi titkár, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  40. Fehér Csaba, irodalmi titkár, Ariel Színház, Marosvásárhely
  41. Fekete Enikő, művészeti titkár, Szigligeti Színház 
  42. Fekete Zsolt, színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy 
  43. Ferencz Éva, irodalmi titkár, Marosvásárhely
  44. Fincziski Andrea, színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
  45. Frumen Gergő, színész, Harag György Társulat, Szatmárnémeti
  46. Gajai Ágnes, színész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  47. Gajzágó Zsuzsa, színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
  48. Gáspárik Attila, igazgató, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat
  49. Ghent Adrienne, fodrász, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  50. Giacomello Roberto, színész, Csíki Játékszín, Csíkszereda
  51. Gönczy Katalin, bábszínész, Ariel színház, Marosvásárhely 
  52. Gyéresi Júlia, egyetemi adjunktus, Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
  53. Győrfi Kata, művészeti titkár, dramaturg, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
  54. Györgyjakab Enikő, színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház
  55. Haraji Adalbert, hangmester, Szigligeti Színház Lilliput Társulat Nagyvárad
  56. Hunyadi István, színművész, Szigligeti Színház, Nagyvárad 
  57. Imecs-Magdó Levente, színész, Váróterem Projekt, Kolozsvár
  58. Kacsó Judit-Andrea, művészeti titkár és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem volt hallgatója, Marosvásárhely
  59. Kádár L. Gellért, színész, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulat
  60. Kántor Melinda, színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház
  61. Kányádi Anna, színész, Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
  62. Kedves Emőke, rendező, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár 
  63. Kézdi Imola, színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház 
  64. Kicsid Gizella, színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház
  65. Kiss Tamás, színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház
  66. Kocsárdi Levente, színész, rendező, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár  
  67. Kocsis Anna, színművész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  68. Kocsis Gyula, színművész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  69. Kocsis Tünde, drámapedagógus, Kolozsvári Állami Magyar Színház
  70. Kolozsi Borsos Gábor, színész, Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
  71. Korodi Janka, színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
  72. Kovács Kati, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
  73. Kovács Károly, szabadúszó színész, (3G, Ariel Színház) Marosvásárhely
  74. Kovács Levente, színész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  75. Kovács Nikolett, színész, Harag György Társulat, Szatmárnémeti 
  76. Kónya Ütő Bence, színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
  77. Kraus Emília Martina, művészeti tanácsadó, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  78. Lanstyák Ildikó, bábszínész, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár
  79. László Beáta Lídia, művészeti titkár, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
  80. László Csaba, színész, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
  81. Lőrincz Rita, színész, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár 
  82. Magyari Etelka, színész, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár
  83. Makai D. András, hangtárvezető, Kolozsvári Állami Magyar Színház
  84. Márton Erika, díszlet- és jelmeztervező, Székelyudvarhely
  85. Márton Réka, színész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  86. Medve Zsuzsa, művészeti tanácsadó, Marosvásárhely
  87. Mihály Csongor, színész/bábszínész, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár
  88. Moldován Orsolya, színész, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
  89. Molnos András Csaba, színész, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár  
  90. Mostis Balázs, bábszínész, Puck Bábszínház, Kolozsvár
  91. Nagy Dorottya, színész, Tompa Miklós társulat, Marosvásárhely                                           
  92. Nosz Botond, fővilágosító, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  93. Oláh Anikó Katalin, bábszínész, Szigligeti Színház Lilliput Társulat, Nagyvárad 
  94. Ozsváth Zsuzsa, grafikus, Szigligeti Színház Lilliput Társulat, Nagyvárad
  95. P. Magyarossi Imola, színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
  96. Pál Emőke, színész, Váróterem Projekt, Kolozsvár
  97. Parászka Miklós, a Csíki Játékszín és a Harag György Társulat örökös tagja
  98. Pászka Gáspár-Boldizsár, irodalmi titkár, Kolozsvári Állami Magyar Színház
  99. Patka Ildikó, bábszínész, Puck Bábszínház, Kolozsvár 
  100. Pethő Anikó, színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház 
  101. Pitz Melinda, színművész, Szigligeti Színház Nagyvárad
  102. Portik Zoltán Attila, fénytechnikus, Puck Bábszínház, Kolozsvár 
  103. Rácz Endre, színész, Váróterem Projekt, Kolozsvár
  104. Sebestyén Hunor, színművész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  105. Sosovicza Anna, színész, Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
  106. Szabó Enikő-Ágnes, táncművész, Nagyvárad Táncegyüttes
  107. Szakács Kincső, irodalmi titkár, Puck Bábszínház, Kolozsvár
  108. Szalma Hajnalka, színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
  109. Székely Katalin, művészeti vezető, Ariel Színház, Marosvásárhely
  110. Simon Boglárka-Katalin, színész, Tompa Miklós társulat, Marosvásárhely
  111. Szotyori József, színész, Szigligeti Színház, Nagyvárad 
  112. Szucher Ágnes, szabadúszó színész, Kolozsvár
  113. Szukits Éva, zenész, Szigligeti Színház, Nagyvárad Táncegyüttes, Nagyvárad
  114. Tasnádi Sáhy Noémi, színész, Szigligeti Színház, Nagyvárad 
  115. Tőkés Orsolya, irodalmi titkár, Marosvásárhely
  116. Tóth Jess, színész, Csíki Játékszín, Csíkszereda
  117. Tóth Piko, Csíky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár
  118. Tóth Tünde, színész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  119. Tóth Zsófia, színész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  120. Tőtős Ádám, színművész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  121. Trabalka Cecília, színművész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  122. Vajda Gyöngyvér, színész, Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
  123. Vajda Zoltán, ügyelő, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  124. Varga Balázs, színész, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
  125. Varga Hunor-József, színész, Váróterem Projekt, Kolozsvár
  126. Vass Csaba, színész, Csíki Játékszín, Csíkszereda
  127. Vass Zsuzsanna, színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
  128. Veres Orsolya, színész, Váróterem Projekt, Kolozsvár
  129. Vigh László Miklós, fényképész, Szigligeti Színház, Nagyvárad
  130. Wanek Ferenc, grafikus, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy