A nagyváradi színház októberi játékrendje

A nagyváradi színház októberi játékrendje

Október 2., péntek 19:00, Szigligeti Stúdió | Vineri, 2 octombrie, ora 19, Studioul Szigligeti

O. Horváth Sári

GYEREKJÁTÉK | JOACĂ DE COPIL

r.: Szilágyi Bálint

Koprodukció a Harag György Társulattal  | Coproducție cu Trupa Harag György

Október 3., szombat 19:00, Szigligeti Stúdió | Sâmbătă, 3 octombrie, ora 19, Studioul Szigligeti

O. Horváth Sári

GYEREKJÁTÉK | JOACĂ DE COPIL

r.: Szilágyi Bálint

Koprodukció a Harag György Társulattal | Coproducție cu Trupa Harag György

Október 4., vasárnap 17:00, Szigligeti Színház, nagyterem | Duminică, 4 octombrie, ora 17, Sala Mare

Bernard Slade

JÖVŐRE, VELED, UGYANITT | LA ANUL DIN NOU ÎMPREUNĂ

r.: Babarczy László

A Harag György Társulat előadása | Spectacolul Trupei Harag György

BÉRLETPÓTLÁS | ABONAMENTE

Október 6., kedd, 18:00, Szigligeti Színház, nagyterem | Marți, 6 octombrie, ora 18, Sala Mare

Dés-Nemes-Böhm-Korcsmáros-Horváth

VALAHOL EURÓPÁBAN | UNDEVA ÎN EUROPA

r.: Györfi Csaba

Október 9., péntek 18:00, Szigligeti Stúdió | Vineri, 9 octombrie, ora 18, Studioul Szigligeti

Szabó Magda – Egressy Zoltán

TÜNDÉR LALA | LALA DIN ȚARA ZÂNELĂR

r.: Tóth Tünde

Október 10., szombat 17:00, Árkádia Színpad | Sâmbătă, 10 octombrie, ora 17, Sala Arcadia

Szabó Attila

CSILLAGSZÍV | INIMĂ DE STEA

r.: Szabó J. Viktor

ELŐBEMUTATÓ | AVANPREMIERĂ

Október 10., szombat 19:00, Szigligeti Stúdió | Sâmbătă, 10 octombrie, ora 19, Studioul Szigligeti

Szép Ernő

LILA ÁKÁC | SALCÂM ÎN FLOARE

r.: Botos Bálint

Október 11., vasárnap, 19:00, Szigligeti Színház, nagyterem | Duminică, 11 octombrie, ora 19, Sala Mare

Heinrich von Kleist

A SCHROFFENSTEIN CSALÁD | FAMILIA SCHROFFENSTEIN

r.: Kovács D. Dániel

BÉRLETPÓTLÁS | ABONAMENTE

Október 16., péntek 19:00, Szigligeti Színház, nagyterem | Vineri, 16 octombrie, ora 19, Sala Mare

William Shakespeare

HAMLET

r.: Telihay Péter

Koprodukció a Gyulai Várszínházzal | Coproducție cu Teatrul-Cetate din Gyula

DÍSZELŐADÁS A SZÍNHÁZ MEGNYITÁSÁNAK 120. JUBILEUMÁN | SPECTACOL JUBILIAR

Október 17., szombat, 17:00, Árkádia Színház | Sâmbătă, 17 octombrie, ora 17, Sala Arcadia

Szabó Attila

CSILLAGSZÍV | INIMĂ DE STEA

r.: Szabó J. Viktor

Október 17., szombat, 18:00, Szigligeti Színház, nagyterem | Sâmbătă, 17 octombrie, ora 18, Sala Mare

William Shakespeare

HAMLET

r.: Telihay Péter

Koprodukció a Gyulai Várszínházzal | Coproducție cu Teatrul-Cetate din Gyula

Október 18., vasárnap 17:00, Szigligeti Színház, nagyterem | Duminică, 18 octombrie, ora 17, Sala Mare

FŐNIXTERV | PLANUL PHOENIX

r.: Botos Bálint

Október 20., kedd, 19:00, Szigligeti Színház, nagyterem | Marți, 20 octombrie, ora 19, Sala Mare

DIÓTÖRŐ | SPĂRGĂTORUL DE NUCI

r.: Györfi Csaba, Topolánszky Tamás

Október 20-25. | 20-25 octombrie IV. Infinite Dance Festival

Október 24., szombat, 17:00, Árkádia Színház | Sâmbătă, 24 octombrie, ora 17, Sala Arcadia

Szabó Attila

CSILLAGSZÍV | INIMĂ DE STEA

r.: Szabó J. Viktor

Október 27., kedd, 18:00, Árkádia Színház | Marți, 27 octombrie, ora 18, Sala Arcadia

PIRI ÉS A FARKAS

r.: Lélek Sándor Tibor

Október 28., szerda, 19:00, Szigligeti Stúdió | Miercuri, 28 octombrie, ora 19, Studioul Szigligeti

Székely Csaba

BÁNYAVAKSÁG | BEZNĂ DE MINĂ

r.: Hunyadi István

Október 31., szombat, 19:00, Szigligeti Stúdió | Sâmbătă, 31 octombrie ora 19, Studioul Szigligeti

Székely Csaba

BÁNYAVAKSÁG | FLOARE DE MINĂ

r.: Hunyadi István

Forrás: Szigligeti Színház