HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (JÚNIUS 7–13.)

HETI PROGRAMAJÁNLÓ − A ROMÁNIAI MAGYAR SZÍNHÁZAK JÁTÉKRENDJE (JÚNIUS 7–13.)

Borítókép: Benedek Levente

JÚNIUS 7., HÉTFŐ

Torda
13:00 Az emberek mindenfélét mondanak, Váróterem Projekt

Nagyvárad
17:00 Fekete István: Vuk, Nagyvárad Táncegyüttes
19:00 Fekete István: Vuk, Nagyvárad Táncegyüttes

Gyergyószentmiklós
11:00 Kubyszin Viktor: Drognapló, Figura Stúdió Színház

Kisjenő
12:00 Kemény Henrik: Vitéz László és az elátkozott malom, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház
19:00 Csokonai Vitéz Mihály: Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház

JÚNIUS 8., KEDD

Temesvár
10:00 Kemény Henrik: Vitéz László és az elátkozott malom, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház
11:30 Kemény Henrik: Vitéz László és az elátkozott malom, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház
19:00 Csokonai Vitéz Mihály: Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház

Érmihályfalva
10:00 Németi Emese – Lélek Sándor Tibor: A négyballábas kisegér, Lilliput Társulat
12:00 Németi Emese – Lélek Sándor Tibor: A négyballábas kisegér, Lilliput Társulat

Szatmárnémeti
9:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat
11:30 Szász Ilona: Cérnácska Szabócska, Brighella Bábtagozat

Marosvásárhely
19:00 Henrik Ibsen: A nép ellensége, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat

Gyergyószentmiklós
20:00 Long–Singer–Borgeson: S.Ö.R., Figura Stúdió Színház

Sepsiszentgyörgy
19:00 O. Horváth Sári: Életigen(bemutató), Tamás Áron Színház

Nagykároly
19:00 Juhász Zsolt: Tiszta, Háromszék Táncegyüttes

JÚNIUS 9., SZERDA

Székelyhíd
9:00 Németi Emese – Lélek Sándor Tibor: A négyballábas kisegér, Lilliput Társulat
10:30 Németi Emese – Lélek Sándor Tibor: A négyballábas kisegér, Lilliput Társulat
12:00 Németi Emese – Lélek Sándor Tibor: A négyballábas kisegér, Lilliput Társulat

Szatmárnémeti
9:30 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
11:00 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
19:00 Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde(bemutató), Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Margitta
19:00 Juhász Zsolt: Tiszta, Háromszék Táncegyüttes

Pécska
15:00 Kemény Henrik: Vitéz László és az elátkozott malom, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház
19:00 Csokonai Vitéz Mihály: Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház

Marosvásárhely
18:00 A varázstükör, Ariel Bábszínház

JÚNIUS 10., CSÜTÖRTÖK

Szatmárnémeti
9:30 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
11:00 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
19:00 Juhász Zsolt: Tiszta, Háromszék Táncegyüttes

Kolozsvár
19:00 Henrik Ibsen: Nóra, Kolozsvári Állami Magyar Színház
19:00 Csergő Domokos: Asterion – levelek a labirintusból(bemutató), Kolozsvári Magyar Opera

Sepsiszentgyörgy
19:00 O. Horváth Sári: Életigen, Tamás Áron Színház

Udvarhely
19:00 A. Ny. Osztrovszkij: Vihar, Tomcsa Sándor Színház

Kisiratos
12:00 Kemény Henrik: Vitéz László és az elátkozott malom, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház
19:00 Csokonai Vitéz Mihály: Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház

JÚNIUS 11., PÉNTEK

Kolozsvár
19:00 Hegedűs a háztetőn, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Temesvár
19:00 Kedves Emőke Bandi András Zsolt – Mátyás Zsolt Imre: Zeppelin grófné esete a stílbútorral, Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

Szatmárnémeti
9:30 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
11:00 Benedek Elek: Az égig érő fa, Brighella Bábtagozat
19:00 Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Marosvásárhely
18:00 Ludas Matyi, Ariel Bábszínház

Udvarhely
19:00 A. Ny. Osztrovszkij: Vihar, Tomcsa Sándor Színház

Arad
12:00 Kemény Henrik: Vitéz László és az elátkozott malom, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház
19:00 Csokonai Vitéz Mihály: Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház

JÚNIUS 12., SZOMBAT

Kolozsvár
11:00 Szegény Dzsoni és Árnika, Puck Bábszínház

Temesvár
19:00 Kedves Emőke Bandi András Zsolt – Mátyás Zsolt Imre: Zeppelin grófné esete a stílbútorral, Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház

Mórahalom
20:30 Valahol Európában, Lilliput Társulat

Marosvásárhely
10:00 Csipkerózsika, Ariel Bábszínház

Sepsiszentgyörgy
19:00 O. Horváth Sári: Életigen, Tamás Áron Színház

Udvarhely
18:00 A verbunk napja, Udvarhely Néptáncműhely

Déva
12:00 Kemény Henrik: Vitéz László és az elátkozott malom, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház

Kispereg
19:00 Kemény Henrik: Vitéz László és az elátkozott malom, Aradi Kamaraszínház, Szegedi Pinceszínház

JÚNIUS 13., VASÁRNAP

Kolozsvár
18:00 Lehár Ferenc: Cigányszerelem, Kolozsvári Magyar Opera

Budapest
20:00 Fishez, Váróterem Projekt

Szatmárnémeti
18:00 Petőfi Sándor: János vitéz, Nagyvárad Táncegyüttes

Marosvásárhely
19:00 Agatha Christie: A láthatatlan hóhér, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat
11:00 Csipike, Ariel Bábszínház

Csíkszereda
19:00 Valahol Európában, Csíki Játékszín

JÚNIUS 7–13.

Csíkszereda
(unscene) művészeti egyetemek fesztiválja, Csíki Játékszín